Gripin Hot Pediatrik Tek Kullanımlık Toz İçeren 12 Poşet

Gripin Hot Pediatrik Tek Kullanımlık Toz İçeren 12 Poşet
GRİPİN HOT PEDİATRİK 250/2/30 mg tek kullanımlık toz içeren poşet, üst solunum yolları akut enfeksiyonlarının semptomatik tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Analjezik, antipiretik, antihistaminik ve dekonjestan etkiye sahip kombinasyon bir preparattır.

Genel Bilgi

GRİPİN HOT PEDİATRİK, parasetamol, psödoefedrin HCl ve klorfeniramin maleat etkin maddelerini içerir. Bu ilaç, grip ve soğuk algınlığı gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarının semptomlarını hafifletmek için kullanılır. Granül formunda olup, tek kullanımlık poşetler halinde sunulmaktadır. Oral yoldan alınır ve sıcak su içinde çözülerek içilir.
Etken Madde
Parasetamol, Psödoefedrin HCl, Klorfeniramin maleat (Parasetamol 250 mg, Psödoefedrin HCl 30 mg, Klorfeniramin maleat 2 mg)
Yan Etkiler

Sık görülen

  • Baş ağrısı
  • Sersemlik
  • Bulantı

Nadir görülen

  • Cilt reaksiyonları
  • Steven Johnson Sendromu
  • Toksik epidermal nekroliz
  • Akut jeneralize ekzantematöz püstüloz
Kullanımı

Yetişkinler:

GRİPİN HOT PEDİATRİK, 12 yaş ve üzerindeki çocuklar ve yetişkinler için uygundur. 6 ya da 8 saat ara ile 1 poşet alınır. Günlük maksimum doz 4 poşettir.

Çocuklar:

12 yaş altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.

4 poşet
Önemli Uyarılar
  • İlacın içindeki etkin maddeler veya yardımcı maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kullanılmamalıdır
  • Şiddetli karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastalarda kullanılmamalıdır
  • Şiddetli hipertansiyonu olanlarda kullanılmamalıdır
  • Şiddetli koroner arter hastalığı olanlarda kullanılmamalıdır
  • Diğer sempatomimetik ilaçlar ve beta-blokörlerle birlikte kullanılmamalıdır
  • Monoamino oksidaz inhibitörleri ile tedavi olanlarda kullanılmamalıdır
  • Miksiyon sonrası mesanede idrar kalanlarda, prostat adenomu olanlarda kullanılmamalıdır
  • Mesane boynunda obstrüksiyon olanlarda kullanılmamalıdır
  • Piloroduodenal obstrüksiyon olanlarda kullanılmamalıdır
  • Stenoz yapan peptik ülser olanlarda kullanılmamalıdır
  • Akciğer hastalıkları (astım dahil) olanlarda kullanılmamalıdır
  • Epilepsi olanlarda kullanılmamalıdır
  • Diabetes mellitusu olanlarda kullanılmamalıdır
  • Hipertiroidizm olanlarda kullanılmamalıdır
  • Glokomu olanlarda (dar açılı glokom dahil) kullanılmamalıdır
  • Feokromositoma olanlarda kullanılmamalıdır
  • Parasetamol ile deri reaksiyonu gözlenen kişiler bir daha bu ilacı veya parasetamol içeren başka bir ilacı kullanmamalıdır
İlaç Bilgileri
ATC Kodu
Firma
GRİPİN İLAÇ A.Ş
Barkod
8699612240212
Reçete Durumu
Normal
Fiyat
316.46 TL
KÜB/KT Dökümanları