Gribex Hot- D Toz 24 Poşet
GRİBEX HOT-D, üst solunum yolları akut enfeksiyonlarının semptomatik tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Analjezik, antipiretik, antihistaminik ve dekonjestan etkilere sahip bir kombinasyon preparatıdır.
Genel Bilgi
GRİBEX HOT-D, parasetamol, psödoefedrin HCl ve klorfeniramin maleat içeren bir ilaçtır. Bu ilaç, soğuk algınlığı ve grip belirtilerini hafifletmek için kullanılır. 12 yaşın üzerindeki çocuklar ve yetişkinler için uygundur. Her bir poşet, sarımsı-turuncu renkli, portakal kokulu, akıcı granüler toz içerir ve sıcak suyla karıştırılarak içilir.
Etken Madde
Parasetamol, Psödoefedrin HCl, Klorfeniramin maleat (Parasetamol 500 mg, Psödoefedrin HCl 60 mg, Klorfeniramin maleat 4 mg)
Yan Etkiler
Sık görülen
- Baş ağrısı
- Baş dönmesi
- Bulantı
Nadir görülen
- Steven Johnson Sendromu (SJS)
- Toksik epidermal nekroliz (TEN)
- Akut jeneralize ekzantematöz püstüloz (AGEP)
Kullanımı
Yetişkinler:
12 yaşın üzerindeki çocuklar ve yetişkinlerde, 6 ya da 8 saat ara ile 1 poşet alınarak günde 3 ya da 4 kez kullanılır. Günde 4 dozdan fazla kullanılmamalıdır.
Çocuklar:
12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
Günde en fazla 4 poşet
Önemli Uyarılar
- Aşırı duyarlılık
- Şiddetli karaciğer ve böbrek yetmezliği
- Şiddetli hipertansiyon ve taşikardi
- Şiddetli koroner arter hastalığı
- Diğer sempatomimetik ilaçlar ve beta-blokörler ile birlikte kullanımı
- Monoamino oksidaz inhibitörleri ile tedavi
- Prostat adenomu
- Mesane boynunda obstrüksiyon
- Piloroduodenal obstrüksiyon
- Stenoz yapan peptik ülser
- Akciğer hastalıkları
- Epilepsi
- Dar açılı glokom
İlaç Bilgileri
ATC Kodu
Etken Madde
Firma
ULKAR İLAÇ PAZARLAMA LTD. ŞTİ.
Barkod
Reçete Durumu
Normal
Fiyat
80.90 TL
KÜB/KT Dökümanları