Duades 60/2,5 mg 20 Efervesan Tablet

Duades 60/2,5 mg 20 Efervesan Tablet
DUADES 60/2,5 mg efervesan tablet, alerjik rinitin nazal konjesyon da dahil olmak üzere nazal ve nazal olmayan semptomlarını tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır.

Genel Bilgi

DUADES, desloratadin ve psödoefedrin kombinasyonunu içeren bir antihistaminik ve dekonjestan ilaçtır. Desloratadin, histaminin etkilerini bloke ederek alerjik reaksiyonları azaltırken, psödoefedrin burun tıkanıklığını giderir. Beyaz renkte, düz yüzeyli, yuvarlak efervesan tabletler şeklinde bulunur.
Etken Madde
Desloratadin, Psödoefedrin (Desloratadin 2.50 mg, Psödoefedrin 60.00 mg)
Yan Etkiler

Sık görülen

  • Baş ağrısı
  • Ağız kuruluğu
  • Yorgunluk
  • Uykusuzluk

Nadir görülen

  • Pankreatit
  • Alerjik reaksiyonlar
  • Böbrek fonksiyon bozukluğu
Kullanımı

Yetişkinler:

Yetişkinlerde ve 12 yaş ve üstü adolesanlarda önerilen DUADES dozu aç veya tok karnına günde iki kez 2 efervesan tablettir. Tabletler bir bardak (150 mL) su içinde eritilerek bekletilmeden içilmelidir.

Çocuklar:

DUADES, 12 yaş altı çocuklar için uygun değildir.

Günde iki kez 2 efervesan tablet
Önemli Uyarılar
  • Ürünün herhangi bir bileşenine, loratadin'e veya diğer adrenerjik ilaçlara karşı aşırı duyarlılık
  • Dar açılı glokom
  • Üriner retansiyon hastalarında
  • Monoamin oksidaz (MAO) inhibitör tedavisi veya MAO inhibitör tedavisinin sonlandırılmasından sonraki 14 günlük süreç
  • Şiddetli hipertansiyon veya ciddi koroner arter hastalıkları
  • Aritmiler
  • Diabetes mellitus
  • Hipertansiyon
  • Prostat hipertrofisi
  • Böbrek yetmezliği
  • Karaciğer yetmezliği
  • Tiroid fonksiyon bozuklukları
  • DUADES her dozunda 5.3 mmol (206.95 mg) potasyum içerir, bu durum böbrek fonksiyonları azalmış hastalar veya kontrollü potasyum diyetinde olan hastalar için göz önünde bulundurulmalıdır.
İlaç Bilgileri
ATC Kodu
Firma
CELTIS
Barkod
8697927020840
Reçete Durumu
Normal
Fiyat
9.28 TL