Gripin Bebe 120 Mg/5 Ml 150 Ml Şurup

Gripin Bebe 120 Mg/5 Ml 150 Ml Şurup
GRİPİN BEBE 120mg/5ml pediyatrik şurup, çocuklarda hafif ve orta şiddetli ağrılar ile ateşin semptomatik tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Genel Bilgi

GRİPİN BEBE, parasetamol içeren, berrak, kırmızı renkli ve özel kokulu bir şuruptur. Çocuklarda hafif ve orta şiddetli ağrılar ile ateşin semptomatik tedavisinde kullanılır. Oral yolla uygulanır.
Etken Madde
Parasetamol (120 mg/5 ml)
Yan Etkiler

Sık görülen

  • Deride kızarıklık
  • Döküntü
  • Deri reaksiyonu

Nadir görülen

  • Karaciğer yetmezliği
  • Metabolik asidoz
Kullanımı

Yetişkinler:

Bu ilaç yetişkinlerde kullanılmamaktadır.

Çocuklar:

Çocuklarda 6 saatte bir 10-15 mg/kg/doz olarak kullanılır. 30 kg üstü çocuklarda bir defada maksimum 500 mg, günlük maksimum doz 60 mg/kg (30 kg üstü çocuklarda günlük maksimum 2 gram) olarak önerilir. 6 yaş ve üzeri çocuklarda önerilmemektedir.

60 mg/kg (30 kg üstü çocuklarda günlük maksimum 2 gram)
Önemli Uyarılar
  • Parasetamol veya bileşenlerinden herhangi birine aşırı duyarlılık durumunda kullanılmamalıdır.
  • Şiddetli karaciğer (Child Pugh kategorisi 9) ve böbrek yetmezliğinde kontrendikedir.
  • Parasetamol içeren başka ürünlerle birlikte kullanılmamalıdır.
  • Alkol alan kişilerde hepatoksisite riski nedeniyle günlük alınan parasetamol dozunun 2000 miligramı aşmaması gerekir.
  • Glutatyon düzeyleri azalmış olan hastalarda karaciğer disfonksiyonu/yetmezliği vakaları bildirilmiştir.
  • Anemisi olanlarda, akciğer hastalarında, karaciğer ve böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalarda dikkatli kullanılmalıdır.
İlaç Bilgileri
ATC Kodu
Etken Madde
Firma
GRİPİN İLAÇ A.Ş
Barkod
8699612570036
Reçete Durumu
Normal
Fiyat
181.89 TL
KÜB/KT Dökümanları