Gripin Bebe 120 Mg/5 Ml 100 Ml Şurup

Gripin Bebe 120 Mg/5 Ml 100 Ml Şurup
GRİPİN BEBE 120mg/5ml pediyatrik şurup, çocuklarda hafif ve orta şiddetli ağrıların ve ateşin semptomatik tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Genel Bilgi

GRİPİN BEBE, 5 ml'lik her bir ölçeğinde 120 mg parasetamol içeren, berrak, kırmızı renkli ve özel kokulu viskoz bir şuruptur. Çocuklarda ağrı ve ateşin semptomatik tedavisinde kullanılır.
Etken Madde
Parasetamol (120 mg/5 ml)
Yan Etkiler

Sık görülen

  • Ciltte kızarıklık
  • Döküntü
  • Deri reaksiyonları

Nadir görülen

  • Karaciğer yetmezliği
  • Metabolik asidoz
  • Hepatoksisite
Kullanımı

Yetişkinler:

GRİPİN BEBE, farmasötik form itibariyle yetişkinlerde kullanılmamaktadır.

Çocuklar:

Çocuklarda 6 saatte bir 10-15 mg/kg/doz (30 kg üstü çocuklarda bir defada maksimum 500 mg), günlük maksimum doz 60 mg/kg (30 kg üstü çocuklarda günlük maksimum 2 gram) olarak önerilir. 6 yaş ve üzeri çocuklarda önerilmemektedir. İki ayın altındaki bebeklerde kullanılmamalıdır.

60 mg/kg (30 kg üstü çocuklarda günlük maksimum 2 gram)
Önemli Uyarılar
  • Parasetamol veya bileşenlerinden herhangi birine aşırı duyarlılık durumunda kullanılmamalıdır.
  • Şiddetli karaciğer ve böbrek yetmezliğinde kontrendikedir.
  • Parasetamol içeren başka ürünlerle birlikte kullanılmamalıdır.
  • Parasetamol doz aşımı, karaciğer nakli ya da ölüme neden olabilen karaciğer yetmezliğine yol açabilir.
  • Glutatyon düzeyleri azalmış olan hastalarda karaciğer disfonksiyonu/yetmezliği vakaları bildirilmiştir.
  • Anemisi olanlarda, akciğer hastalarında, karaciğer ve böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalarda doktor kontrolü altında dikkatli kullanılmalıdır.
  • Önceden mevcut hepatik hastalığı bulunan hastalar için, yüksek dozda veya uzun süreli tedaviler esnasında periyodik aralıklarla karaciğer fonksiyon tetkikleri yapmak gerekebilir.
  • Ciddi olmayan artriti olan ve her gün ağrı kesici almaları gereken hastalara bir doktora danışmaları önerilmelidir.
  • Parasetamol ile deri reaksiyonu gözlenen kişi bir daha bu ilacı kullanmamalıdır.
İlaç Bilgileri
ATC Kodu
Etken Madde
Firma
GRİPİN İLAÇ A.Ş
Barkod
8699612570050
Reçete Durumu
Normal
Fiyat
53.87 TL
KÜB/KT Dökümanları