Gripin 1 Kase

Gripin 1 Kase
GRİPİN 500/30 mg kaşe, hafif ve orta şiddetli ağrılar ile ateşin giderilmesinde kullanılan bir ilaçtır.

Genel Bilgi

GRİPİN, 500 mg parasetamol ve 30 mg kafein içeren, sarımsı beyaz, kokusuz toz içeren, bir yüzünde 'GRİPİN' yazılı uniform bir kaşedir. Hafif ve orta şiddetli ağrılar (baş ağrısı, migren, dismenore, boğaz ağrısı, kas-iskelet ağrıları, osteoartrite bağlı ağrılar) ve ateşin giderilmesinde etkilidir.
Etken Madde
Parasetamol, Kafein (500 mg parasetamol, 30 mg kafein)
Yan Etkiler

Sık görülen

  • Baş ağrısı
  • Bulantı
  • Kusma

Nadir görülen

  • Stevens-Johnson Sendromu
  • Toksik epidermal nekroliz
  • Akut generalize ekzantematöz püstüloz
Kullanımı

Yetişkinler:

Yetişkinlerde ve 12 yaş üzerindeki çocuklarda 4-6 saat ara ile 1-2 kaşe önerilir. Günlük en yüksek doz 4000 mg/240 mg (parasetamol/kafein) olup, hekim önerisi yoksa üç ardışık günden daha fazla kullanılmamalıdır.

Çocuklar:

Bir doktorun önerisiyle olmadıkça 12 yaşından küçük çocuklara verilmemelidir.

4000 mg parasetamol, 240 mg kafein
Önemli Uyarılar
  • Parasetamol, kafein ya da diğer bileşenlerden herhangi birine aşırı duyarlılık
  • Şiddetli karaciğer ve böbrek yetmezliği
  • Hipertansiyon, antihipertansif ilaç kullanımı ya da kardiyak aritmi
  • Disulfiram ile kronik alkolizm tedavisi
  • Antidepresan, anksiyolitik ve sedatif ilaç kullanımı ya da anksiyete bozukluğu
  • Efedrin kullanımı
  • Teofilin kullanımı
  • Parasetamol ile deri reaksiyonu gözlenen kişi bir daha bu ilacı veya parasetamol içeren başka bir ilacı kullanmamalıdır
  • Anemisi olanlarda, akciğer hastalarında, karaciğer ve böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalarda dikkatli kullanılmalıdır
  • Hepatotoksisite riskinden ötürü, parasetamol, tavsiye edilenden daha yüksek dozlarda ya da daha uzun süreli alınmamalıdır
İlaç Bilgileri
ATC Kodu
Etken Madde
Firma
GRİPİN İLAÇ A.Ş
Barkod
8699612870013
Reçete Durumu
Normal
Fiyat
9.94 TL
KÜB/KT Dökümanları