Gripal 20 Tablet

Gripal 20 Tablet
Gripal 20 Tablet, parasetamol ve kafein içeren bir ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçtır.

Genel Bilgi

Gripal 20 Tablet, hafif ve orta şiddetli ağrılar (baş ağrısı, migren, dismenore, boğaz ağrısı, kas-iskelet ağrıları, osteoartrite bağlı ağrılar) ve ateşin giderilmesinde kullanılan bir ilaçtır. Beyaz, yuvarlak tablet formunda bulunur ve oral yolla bir bardak su ile alınır.
Etken Madde
Parasetamol, Kafein (Bir tablet 500 mg parasetamol ve 30 mg kafein içerir.)
Yan Etkiler

Sık görülen

  • Baş ağrısı
  • Bulantı
  • Uyku bozuklukları

Nadir görülen

  • Stevens-Johnson Sendromu
  • Toksik epidermal nekroliz
  • Akut generalize ekzantematöz püstüloz
Kullanımı

Yetişkinler:

Yetişkinlerde ve 12 yaşın üzerindeki çocuklarda 4-6 saat ara ile 1-2 tablet önerilir. Günlük en yüksek doz 4000 mg parasetamol ve 240 mg kafeindir.

Çocuklar:

12 yaşından küçük çocuklarda doktor önerisi olmadıkça kullanılmamalıdır.

4000 mg parasetamol ve 240 mg kafein
Önemli Uyarılar
  • Parasetamol, kafein ya da diğer bileşenlerden herhangi birine aşırı duyarlılık
  • Şiddetli karaciğer ve böbrek yetmezliği
  • Hipertansiyon, antihipertansif ilaç kullanımı ya da kardiyak aritmi
  • Disulfiram ile kronik alkolizm tedavisi
  • Antidepresan, anksiyolitik ve sedatif ilaç kullanımı ya da anksiyete bozukluğu
  • Efedrin kullanımı
  • Teofilin kullanımı
  • Parasetamol ile deri reaksiyonu gözlenen kişiler bu ilacı kullanmamalıdır
  • Anemisi olanlarda, akciğer hastalarında, karaciğer ve böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalarda dikkatli kullanılmalıdır
  • Hepatotoksisite riskinden ötürü, parasetamol tavsiye edilenden daha yüksek dozlarda ya da daha uzun süreli alınmamalıdır
İlaç Bilgileri
ATC Kodu
Etken Madde
Firma
GRİPİN İLAÇ A.Ş
Barkod
8699612010112
Reçete Durumu
Normal
Fiyat
114.23 TL