Geralgine-P 20 Tablet
GERALGİNE-P 500 mg/30 mg tablet, hafif ve orta şiddette ağrılar ile ateşin giderilmesinde kullanılan bir ilaçtır.
Genel Bilgi
GERALGİNE-P, bir tabletinde 500 mg parasetamol ve 30 mg kafein içeren, beyaz ve yuvarlak bir tablettir. Baş ağrısı, migren, dismenore, boğaz ağrısı, kas-iskelet ağrıları ve osteoartrite bağlı ağrılar gibi hafif ve orta şiddette ağrıların yanı sıra ateşin giderilmesinde kullanılır.
Etken Madde
Parasetamol, Kafein (500 mg parasetamol ve 30 mg kafein)
Yan Etkiler
Sık görülen
- Baş ağrısı
- Baş dönmesi
- Mide bulantısı
Nadir görülen
- Steven Johnson Sendromu (SJS)
- Toksik epidermal nekroliz (TEN)
- Akut generalize ekzantematöz püstüloz (AGEP)
Kullanımı
Yetişkinler:
Yetişkinlerde ve 12 yaşın üzerindeki çocuklarda 6 saat ara ile 2 tablet önerilir. Günlük en yüksek doz 4000 mg'dır.
Çocuklar:
12-15 yaş arası çocuklarda 6 saat ara ile 1 tablet önerilir. Günlük en yüksek doz 2000 mg'dır. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
4000 mg
Önemli Uyarılar
- Parasetamol, kafein ya da diğer bileşenlere aşırı duyarlılık
- Şiddetli karaciğer ve böbrek yetmezliği
- Hipertansiyon
- Antihipertansif ilaç kullanımı
- Kardiyak aritmi
- Disulfiram ile kronik alkolizm tedavisi
- Antidepresan ve anksiyolitik ilaç kullanımı
- Efedrin kullanımı
- Teofilin kullanımı
- Deride kızarıklık, döküntü veya diğer deri reaksiyonları
İlaç Bilgileri
ATC Kodu
Etken Madde
Firma
MÜNİR ŞAHİN İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Barkod
Reçete Durumu
Normal
Fiyat
7.62 TL
KÜB/KT Dökümanları