Excedrin 24 Film Tablet

Excedrin 24 Film Tablet
EXCEDRİN Film Tablet, hafif ve orta dereceli akut ağrılar ve ateşli durumlar için kullanılan bir ilaçtır.

Genel Bilgi

EXCEDRİN, her bir film tabletinde 250 mg parasetamol, 250 mg asetil salisilik asit ve 65 mg kafein içeren bir ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. Beyaz, oblong şekilli ve bir yüzünde 'E' baskılı tek tabakalı tabletler şeklindedir. 16 yaş üstü adolesanlar ve yetişkinlerde kullanılır.
Etken Madde
Parasetamol, Asetil salisilik asit, Kafein (Her bir film tablet 250 mg parasetamol, 250 mg asetil salisilik asit ve 65 mg kafein içerir.)
Yan Etkiler

Sık görülen

  • Mide rahatsızlıkları
  • Baş ağrısı
  • Baş dönmesi

Nadir görülen

  • Pankreatit
  • Alerjik reaksiyonlar
  • Böbrek fonksiyon bozukluğu
Kullanımı

Yetişkinler:

Yetişkinler ve 16 yaşın üzerindeki kişilerde günde 1-2 tabletten 6 tablete kadar kullanılabilir. Günde 6 tabletten fazla kullanılmamalıdır. Her dozun tam dolu bir bardak su ile alınması önerilir.

Çocuklar:

EXCEDRİN, 16 yaşın altındaki çocuklarda doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.

Günde 6 tabletten fazla kullanılmamalıdır.
Önemli Uyarılar
  • Parasetamol, asetil salisilik asit veya kafeine karşı aşırı duyarlılığı olan kişilerde kullanılmamalıdır.
  • Şiddetli karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastalarda kullanılmamalıdır.
  • Aktif gastrik ya da intestinal ülser, gastrointestinal kanama ya da perforasyon ve peptik ülser öyküsü olan hastalarda kullanılmamalıdır.
  • Hemofili ya da diğer hemorajik bozukluklarda kullanılmamalıdır.
  • Gebelik (üçüncü trimester) ve laktasyonda kullanılmamalıdır.
  • Astım, ülser, glukoz-6-fosfat dehidrojenaz eksikliği, kanama sorunları, mide yanması, mide sıkıntısı, mide ağrısı gibi inatçı veya tekrarlayan mide problemleri olan hastalar kullanmadan önce doktora danışmalıdır.
  • Cerrahi prosedürlerden önce doktora danışılmalıdır.
  • Hastalar önerilen dozu aşmamaları konusunda uyarılmalıdır.
  • Parasetamol içeren ürünler anemisi olanlar, akciğer hastaları, karaciğer ve böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalarda doktor kontrolü altında dikkatli kullanılmalıdır.
  • Parasetamol, akut yüksek dozda ciddi karaciğer toksisitesine neden olabilir.
İlaç Bilgileri
ATC Kodu
Firma
NOVARTIS
Barkod
8699504011371
Reçete Durumu
Normal
Fiyat
7.66 TL