IBURAMIN ZERO 100 Ml Suspansiyon
İBURAMİN ZERO 100 mg/1 mg/5 ml süspansiyon, soğuk algınlığı, grip ve viral üst solunum yolu enfeksiyonlarının semptomlarını gidermek veya azaltmak için kullanılan bir ilaçtır.
Genel Bilgi
İBURAMİN ZERO, ibuprofen ve klorfeniramin maleat içerir. İbuprofen, non-steroidal anti-inflamatuar bir ilaç (NSAİİ) olup, ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliklere sahiptir. Klorfeniramin maleat ise bir antihistaminiktir ve alerjik reaksiyonları azaltır.
Etken Madde
İbuprofen, Klorfeniramin maleat (Her 5 ml süspansiyon 100 mg ibuprofen ve 1 mg klorfeniramin maleat içerir.)
Yan Etkiler
Sık görülen
- Baş ağrısı
- Baş dönmesi
- Mide bulantısı
- Karın ağrısı
Nadir görülen
- Pankreatit
- Alerjik reaksiyonlar
- Böbrek fonksiyon bozukluğu
Kullanımı
Yetişkinler:
Bu ilaç genellikle çocuklar için önerilir. Yetişkinlerde kullanım için doktor tavsiyesi gereklidir.
Çocuklar:
2-4 yaş arası çocuklarda 5 ml, 4-6 yaş arası çocuklarda 7.5 ml, 6-12 yaş arası çocuklarda 10 ml kullanılır. Gerektiğinde doz 6-8 saatte bir tekrarlanabilir. Günde 4 dozdan fazla kullanılmamalıdır.
Günde 4 dozdan fazla kullanılmamalıdır.
Önemli Uyarılar
- 2 yaş altı çocuklarda kontrendikedir.
- İbuprofen, klorfeniramin veya ilacın içindeki yardımcı maddelere karşı aşırı duyarlılığı olan hastalarda kullanılmamalıdır.
- Aspirin veya diğer NSAİİ'lere karşı aşırı duyarlılık reaksiyonu geliştiren hastalarda kullanılmamalıdır.
- Peptik ülserasyon, Crohn hastalığı, rekürran peptik ülser veya gastrointestinal kanama öyküsü olan hastalarda kullanılmamalıdır.
- Şiddetli kalp, karaciğer veya böbrek yetmezliği olan hastalarda kullanılmamalıdır.
- Hamileliğin 3. trimesterinde kontrendikedir.
- Son 14 gün içinde monoamin oksidaz inhibitörü (MAOI) kullanan hastalarda kullanılmamalıdır.
İlaç Bilgileri
ATC Kodu
Etken Madde
Firma
BERKO İLAÇ VE KİMYA SAN. A.Ş.
Barkod
Reçete Durumu
Normal
Fiyat
88.74 TL
KÜB/KT Dökümanları