Fexofen 180 Mg 20 Tablet

Fexofen 180 Mg 20 Tablet
Fexofen 180 Mg, alerji semptomlarını hafifletmek için kullanılan bir antihistaminiktir.

Genel Bilgi

Fexofen 180 Mg, mevsimsel alerjik rinit (saman nezlesi) ve kronik idiyopatik ürtiker (kronik kurdeşen) gibi alerjik durumların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç, histamin adı verilen ve vücutta alerjik reaksiyonlara neden olan bir kimyasalın etkilerini azaltarak çalışır.
Etken Madde
Feksofenadin Hidroklorür (180 mg)
Yan Etkiler

Sık görülen

  • Baş ağrısı
  • Uyuşukluk
  • Mide bulantısı
  • Baş dönmesi

Nadir görülen

  • Pankreatit
  • Alerjik reaksiyonlar
  • Böbrek fonksiyon bozukluğu
Kullanımı

Yetişkinler:

Yetişkinler için önerilen doz, günde bir kez 180 mg tablettir. Tablet bir bardak su ile birlikte alınmalıdır.

Çocuklar:

12 yaş ve üzeri çocuklar için önerilen doz, günde bir kez 180 mg tablettir. 12 yaş altı çocuklarda kullanımı önerilmez.

180 mg
Önemli Uyarılar
  • Hamilelik ve emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.
  • Böbrek yetmezliği olan hastalarda dikkatli kullanılmalıdır.
  • Araç ve makine kullanırken dikkatli olunmalıdır.
  • Diğer antihistaminiklerle birlikte kullanmayınız.
İlaç Bilgileri
ATC Kodu
Firma
SANOVEL İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş.
Barkod
8699536090221
Reçete Durumu
Normal
Fiyat
73.79 TL